אני יסמין ,

 

אני מלווה אנשים במצבי משבר על סוגיהם , אנשים בתהליכי שינוי וקבלת החלטות בכל תחומי החיים , אשת שיקום בבריאות הנפש בעברי הלא רחוק , פסיכותרפיסטית גופנית  ובכל אלה גם אדם מן השורה...

 

את המסע שאני בחרתי לצעוד בו צעדתי בכוחות עצמי , צעדתי מתוך שמחות שחוויתי , תחושות שהרגשתי ,התנהגות שהתנהגתי עד שנוכחתי לראות שאני פוסעת גם דרך וגם עם פצעיי שלי, התמודדויות שלי, בחירות שגויות וטובות ואסופה של קולות שאספתי בדרך...לא תמיד ידעתי של מי הם ומי מהם מדבר בתוכי אבל בכל זאת רציתי לצעוד ולגלות . בשביל לגלות גם נעזרתי. באנשי מקצוע נפלאים ,במורים, מדריכים ,מפגשים אנושיים ,חברים וכל מה שכלל אחר משמעותי שהראה לי מה שלא יכולתי לראות לבדי.

ממקום של פחד עצום משינויים אני היום מעזה לשאול , שאלות נוקבות ועמוקות כדי לזהות פחדים אל מול חלומות . אני מעזה היום לפחד ומשם אני מצליחה לגלות כל פעם מחדש שאני אוהבת לצעוד , גם אם לפעמים אני נופלת , אני אוהבת לגלות שוב ושוב ולחקור את המקומות בהם אנחנו לא מודעים , פחות יודעים וממש לא בטוחים אך בכל זאת צועדים ובוחרים לא להישאר תקועים ,מתוסכלים , לחוצים ונמנעים.

 

כפסיכותרפיסטית גופנית אני משלבת במפגשים שלי בנוסף לשיח כלים שונים לפיתוח מודעות לגוף ולשפה בה הוא משתמש , זאת על מנת לסמן לנו שבילים לתוכי תוכנו ומשם החוצה לבחירות בחיינו .

אלו שבילים שהלכנו בהם אך אבדו לנו עם הזמן והגישה אליהם נחסמה באופן מלא או חלקי . הנחת הבסיס בגישה בה בחרתי הנה כי גופנו צרוב ברגשות תחושות חוויות ,תבניות שאספנו לאורך השנים וההקשרים הנכונים להם השתבשו ככל שגדלנו .היום  אני יודעת לומר שעבורי ההנחה הזו כל כך נכונה ומדוייקת,  גם במסעי האישי וגם במפגשים הטיפוליים. ההנחה שהגוף זוכר הכול ויש לנו אפשרות להיזכר אתו גם. אם אנחנו רוצים ובוחרים בכך עם כל המשמעויות וההשלכות שבכך.

 

לאורך הדרך בה צעדתי בחרתי להיות (והצלחתי למרות שלא תמיד היה לי פשוט)..

 

  • פסיכותרפיסטית גופנית
  • אשת שיקום בבריאות הנפש למתמודדים עם מגבלות פסיכיאטריות. במשך כמעט עשור חנכתי, ריכזתי ולבסוף גם ניהלתי והדרכתי עד שבחרתי בעצמאות, בחרתי להתפנות לגמרי למה שמדוייק עבורי , מלמד אותי, מסקרן אותי ,מעצים אותי, מרגש אותי ועושה אותי מסתבר למי שאני ולמה מה שעוד אני רוצה להיות.
  • נישאתי , נולדו לי שני ילדים נפלאים ,עברתי לצפון ,ובחרנו בראש הנקרה כמקום לבנות בו את ביתנו.
  • בשנתיים האחרונות השלמתי תואר ראשון כללי עם התמחות בקידום בריאות , למה? זה היה חלום לחוות אקדמיה, מעולם לא הרגשתי שחובה לעשות תואר כדי להתקדם ולהצליח, עבורי גם הוא הגיע ממקום של בחירה .
  • לומדת ומתרגלת בודהיזם באופן עצמאי ובריטריטים של עמותת תובנה כעשור .
  • קורס הדרכה (supervision) בשיקום במסגרת בי"ס לשיקום והקריה האקדמית אונו
  • כעת במהלכו של קורס הדרכה (supervision) למטפלים ומאמנים בגישת הפסיכותרפיה הגופנית התייחסותית (יחסים).
  • מרצה בנושאים :  של כאב כרוני, יצירת שינוי ואובדן 
  • מעבירה סדנאות ועובדת עם קבוצות
  •  

( הכל בסדר שנכתב וגם שמעיז להתבלבל לפעמים תוך כדי המסע)

 

 

מה עוד אני מתכננת לי להמשך?

לצעוד ,לשאול , ללמוד ולפגוש את מה ואת מי שיגיע ולבחור שוב ושוב ,גם אם אטעה.

מעבר לזה אין לי מושג , עוד לא הייתי בהמשך. אני עוד פה..

מבטיחה לעדכן

 

אשמח להיפגש..

 

 

 ©יסמין פז -מטפלת רגשית בפסיכותרפיה גופנית